SPORTEREDMÉNYEK

Iskolánk tanulói több sporteseményen is részt vettek, a Diákolimpián Mezei futóbajnokság körzeti döntőjén Barócsi János Gábor 7. helyezést, Pál Zsolt 10. helyezést ért el. Labdarúgás III. korcsoport kiskörzeti döntőjében IV. helyezést értek el diákjaink. Megyei Integrált sportverseny Ninja Waria Kid versenyén Juhász ÁkosI. helyezés, Barócsi Gábor II. helyezést ért el. Gratulálunk a sikeres eredményekhez!

Sportélet

Iskolánk tanulói életében igen fontos szerepet játszik a mozgás. Minden olyan lehetőséget megragadnak, ami mozgásra ad okot.

A tanórák keretén belül bevezetésre került a mindennapos testnevelés. Így az 1-2., 5-6. évfolyamon már heti 5 órában folyik az oktatás.

A többi gyerek számára is biztosítjuk az örömteli mozgást, amely két iskolai sportkör keretén belül valósul meg. Az alsó tagozatosok atlétika, míg a felső tagozatosok futballedzésen vehetnek részt.

Kölyökatlétikai programjához is bekapcsolódunk, ami a mindennapi testnevelés keretében az általános iskola alsó tagozatán kerül bevezetésre. Így iskolánk igen értékes eszközcsomag birtokába jut, mely a gyerekek oktatásának színvonalát emeli, színesíti.

• IX.21. „Ráhangoló” rendezvény

2013. szeptember 21-én, Baktalórántházán a Városnapi Kulturális Kavalkádon vettünk részt tanulóinkkal. Kerekes székes akadálypályán, kerekes székből kosárra dobással, különleges kerékpárokkal versenyezhettek. Ezáltal empatikusabbá váltak sérült embertársaik iránt.

• X. 11. MDSZ által

Magyar Diáksport Szövetség ebben az évben is felhívással fordult a magyarországi köznevelési intézményekhez, hogy vegyenek részt a Magyar Diáksport Napján.

Iskolánk ebben az évben először tett eleget ennek a felhívásnak. Mivel első alkalommal került sor erre a rendezvényre intézményünkben izgalmas előkészület előzte meg. 120 percet töltöttek mozgással kicsik és nagyok egyaránt. A megvalósult programmal 15.000 Ft-os sportvásárlási utalványt nyert iskolánk. A mozgásos program annyira tetszett, hogy tavasszal újra megrendezésre kerül.

• TANAK őszi atlétikai verseny

Iskolánkból már több alkalommal jutottak el diákjaink az Országos versenyre is ahol igen eredményesen szerepeltek. (I., IV., V. helyezés)

Idén 2 tanulóval vettünk részt az őszi fordulón.

Szűcs Vivien II, III. helyezést ért el. 200 méteres síkfutásban és távolugrásban.

László Gábor III. helyezést ért el. 100 méteres síkfutásban és távolugrásban.

• Őszi futball bajnokságon foci csapataink vettek részt tankerületi illetve a Bethlen iskola tornáin.
  • December 12. Mikulás kupa

Röplabdás lánycsapatunk igen eredményesen szerepelt ezen a tornán.

Szervezett formában 7. 8.-os tanulóink eljutottak a nyíregyházi jégpályára, ahol először húzhattak korcsolyát a lábukra.

• Március 7-9-én rendezték meg az országos röplabda tornát, melyen iskolánkat egy tanuló képviselte.
  • Március 18. Mezei futó verseny Napkor

A napkori erdei iskola csodálatos környezetében megrendezett versenyen 7 tanulóval vehettünk részt. III. korcsoportos fiúk közül Tóth Ádám 1. helyezést ért el, így tovább jutott a megyei döntőbe.